Adana Havalimanı Uçak Bileti

Adana Havalimanı Rehberi

1937 yılında açılmış olan hava limanı 1956 yılından beri uluslararası havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta bulunan havalimanı şehir merkezine en yakın havalimanı olma özelliği taşımaktadır.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüsler servisler ve taksilerle sağlanmaktadır. 135, 159, 250 ve 252 numaralı otobüsler merkeze ulaşımı sağlayan belediye araçlarıdır.

Adana Şehir Rehberi

Seyhan Nehri üzerine kurulmuş bir şehir olan Adana ülkemizin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık altıncı şehridir. Nüfus yoğunluğu turistik özellikleri mutfak kültürü ve gelişmiş coğrafyasıyla ülkenin çok önemli ticaret ve kültür merkezi konumundadır. Tarım ve sanayi bakımından çok gelişmiş olduğundan nüfusu gün geçtikçe artmakta olan Adana Akdeniz'in en kalabalık şehri olarak  kabul edilmektedir. Sizde çok geç olmadan uçak biletinizi alarak Akdeniz'in en kalabalık şehrine adımınızı atıp  pişman olmayacağınız deneyimler yaşayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Taş Köprü,Ulu Cami,Sabancı Merkez Cami,Sinema Müzesi,Atatürk Parkı,Adnan Menderes Göl Kenarı,Atatürk Evi Müzesi,Yağ Cami, Büyük Saat Kulesi,Yeni Adana Müzesi,Kazancılar Çarşısı, gezip görebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır. Adana uçak biletinizi alıp keyifli yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Konaklama 

Şehrin birçok yerinde oteller bulunmaktadır. Her bütçeye uygun otel seçenekleri olmasından konaklama konusunda sıkıntı çekmezsiniz.

Yeme-İçme

Ülkemizin en önemli mutfaklarından birine sahip olan Adana mutfak kültürü ve yemek çeşitliliği bakımından ülkemizin güzide şehirlerinden biridir. Adana Kebabı,Adana Lahmacun,Şırdan,Mumbar Dolması, Bici Bici ,Şalgam,Kaynar,Sarı Burma,Karakuş Tatlısı,Kelle Paça,Tuzlama,Çürük,Analı Kızlı,İçli Köfte,Çiğ Köfte,Humus gibi yemeklerden mahrum kalmamak için Adana uçak bileti alarak  hem şehri gezip hem de bu yemeklerin tadına doya doya bakabilirsiniz.   

Alışveriş

Çakmak Caddesi ve Tarihi Kazancılar Çarşısı alışveriş yapabileceğiniz yerlerin başında yer alır.

Adana Havalimanı