Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Uçak Bileti

İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin.

PNR, İngilizce “Passenger - Name – Record” kelimelerin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
Genel olarak rezervasyon kodu olarak bilinir. Uçak bileti rezervasyonu yapılınca oluşur ve bu kod referans alınarak bütün işlemler gerçekleştirilir.
 

Hayır, sadece kendi adınıza düzenlenmiş biletlerle seyahat edebilirsiniz.

Hayır, biletinizi başka birine devredilemez. Yolculuğunuzu gerçekleştiremeyeceğiniz durumlarda biletinizin iadesi için, Seturbiz’e başvuruda bulunduğunuzda, ilgili biletin iade koşullarına göre işlem yapılabilecektir.

E-biletinizin çıktısını yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bilet numarası veya rezervasyon kodu (PNR) ve kimliğinizle/pasaportunuzla kontuarda işlem yapabilirsiniz.

HES Kodu

T.C Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 önlemleri kapsamında, yurt içi ve Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlarda güvenle seyahat etmeyi sağlayacak; seyahat etmeden önce alınması zorunlu bir kod uygulamasıdır.


 

Ailenin her bireyi için ayrı HES kodu alınması gerekmektedir. 0-2 yaş bebekler için HES kodu zorunluluğu bulunmamaktadır.


 

HES kodunuz olmadan bilet satın alamaz ve check-in yapamazsınız. Uçak yolculuklarında check-in sırasında size HES kodunuz sorulacaktır. Kısacası HES kodu almadan uçak veya otobüsle seyahat edemezsiniz.

HES kodu T.C vatandaşları için zorunludur. T.C Vatandaşı değilseniz yolcu bilgilerini girerken uyruk seçmenizi ve pasaport numaranızı ilgili alana girmenizi rica ederiz.

T.C. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulamasından veya 2023’e HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve ihtiyacınız olan gün sayısını belirterek hızlı bir şekilde HES kodunuzu alabilir, güvenle seyahat edebilirsiniz. Uygulamayı App Store üzerinden veya Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

HES kodunuzu ilgili alana arada tire (-) işareti olmadan girmeniz gerekmektedir. Hes kodunuzu doğru girmenize rağmen hata alıyorsanız HES kodunuzun geçerlilik süresini kontrol etmeniz gerekmektedir. HES kodunuzun geçerlilik süresi uçuş veya sefer gününden itibaren 7 gün geçerli olması ve seyahat sürenizi kapsaması gerekmektedir. Örn: Uçuşunuz 1 hafta sonra ise HES Kodunuzun en az 14 gün süreli olması gerekmektedir.