Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti

Adıyaman Havalimanı Rehberi

1998 yılında hizmete açılmıştır. Şehir merkezine uzaklığı 22 km'dir. Sadece iç hatlar uçuşu gerçekleşmektedir.

Ulaşım

Havalimanına gidiş gelişlerde Bay-tur Taşımacılık  firmasına ait Havalimanı Yolcu Servis Otobüslerinden,HAVAŞ’dan,taksilerden ve özel araç kiralamalarından faydalanabilirsiniz.

Adıyaman Şehir Rehberi   

Tarih boyunca pek çok medeniyetin kesişim noktasında bulunmuş ve bu medeniyetlerin izlerini günümüze kadar taşımış bir şehir olan Adıyaman, Nemrut Dağı,Cendere Köprüsü,Kahta Kalesi,Pere Antik Kenti gibi dünyaca ünlü bir  çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Yer altı ve yer üstü kaynakları,dağları,ovaları,doğal ve tarihi güzellikleri,nehirleri,barajları,şifalı suları ,köprüleri,yüzen adaları ve meşhur efsaneleriyle yerli yabancı çoğu turistin ilgisini çekmektedir. Yıl boyunca yoğun bir turist trafiği olan Adıyaman'ı uçak biletinizi alarak gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı- Ören Yeri,  Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Kenti,Perre Kaya Mezarları,Çelikhan İçmesi,ST. Paul Süryani Kilisesi,

Çat Barajı,Altınlı Köprüsü,Adıyaman Kalesi,Gümüşkaya Mağarası,Adıyaman Müzesi,Haydaran Kaya Mezarları,Besni Ulu Cami, Kahta Kalesi,Gölbaşı gibi gezilecek yerleri oldukça fazla olan bir ilimizdir.

Yeme-İçme

Çiğ köfte, Buhara Pilavı,Adıyaman usulü İçli Köfte, Meyir Çorbası,Kavurmalı Hitap,Yarpuzlu Köfte,Tevenk Sarması,Pirpirim Salatası,Burma Tatlısı,Şıllık Tatlısı,TENE Helvası,Adıyaman Köftesi,Dövmeç şehre geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken yemeklerdir. Hem tarihle iç içe bir şehir turu hem de  eşsiz tatlarıyla konuklarını mest eden Adıyaman bir uçak bileti kadar uzağınızda.

Konaklama

Her zevke ve bütçeye uygun otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Şire Pazarı,Oturakçı Pazarı bu örneklerdendir.

Adıyaman Havalimanı