Adnan Menderes Havalimanı Uçak Bileti

Adnan Menderes Havalimanı Rehberi

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan havalimanından yurt içi ve yurt dışı uçuşlarınızı gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.Adnan Menderes Havalimanı Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir'e 18 kilometre mesafede yer alır. Türkiye'nin en büyük iç hatlar terminaline sahiptir. Havalimanı içinde yemek yiyebileceğiniz alışveriş yapabileceğiniz alternatifler de mevcuttur.Sizde kolay bir ulaşımı sağlamak için uçak biletinizi alarak İzmir’i ziyaret edebilir konforlu bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

Ulaşım  

Belediye otobüsleri,özel otobüsler,metro, vapur, taksiler ulaşımda size çok yardım olacaktır. Şehir merkezine yakın olan havalimanından özel araç kiralama ile de konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz.  

İzmir Şehir Rehberi

Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olan İzmir; çağdaş ve gelişmiş bir kent olmasının yanı sıra önemli bir kültür, sanat, turizm ve ticaret merkezidir."Güzel İzmir" olarak da bilinen İzmir; 8500 yıllık tarihi ile Anadolu yarımadasının batısında uzun ve dar bir körfezin başlangıcında yer alır. Ünlü tarihçi Herodot, tipik Akdeniz ikliminin yaşandığı kenti binlerce yıl öncesinde; "Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimlerinde kurdular’’ şeklinde ifade etmiştir.Tarih boyunca önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan İzmir, farklı dinlerden insanların yaşadıkları güzide şehirlerimizden biridir.    

Gezilecek Yerler

İzmir Arkeoloji Müzesi,Tarihi Saat Kulesi, Kültür Park,Tarihi Asansör,Ege Üniversitesi Botanik ve Herbaryum Tesisleri,Kadife Kale,Kordon,Konak,Alsancak,Kemeraltı Çarşısı Yanı sıra deniz turizmi kapsamında Alaçatı, Çeşme, Güzelbahçe, Urla ve Foça ön plandadır.

Konaklama 

Şehrin merkezi başta olmak üzere birçok yerde otel ve pansiyon mevcuttur. Çok lüks 5 yıldızlı otellerin yanında uygun fiyatlara konaklayabileceğiniz alternatifler mevcuttur.

Yeme-İçme

İzmir denilince akla gelen Ege Mutfağı eşsiz lezzetleri ile İzmir yemek kültürünü zenginleştirmekte ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarhana çorbası, Keşkek, Zerde, Sura,Lokma İzmir köftesi, Papaz yahnisi, Mücveri, Pirinçli domates çorbası, Kol böreği, Gerdan tatlısı, Radika salatası, Zeytinyağlı taze fasulye, Tel kadayıf ve Kaymaklı dondurma en çok tercih edilen İzmir Mutfağının vazgeçilmez tatlarıdır.

Alışveriş

Tarihi Kemeraltı Çarşısında dilediğiniz kadar alışveriş seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Bornova ve Alsancak başka bir alternatifler arasında yer alır. Bunların yanında butik dükkanlar Avmler mağazalar alışveriş seçeneklerinizi artırır.

 

 

Adnan Menderes Havalimanı