AnadoluJet Uçak Bileti

AnadoluJet AnadoluJet Rehberi

Uçmayan Kalmasın hedefiyle yola çıkan Anadolu Jet, Anadolu'nun hava yolu ulaşım ihtiyacını çok daha ekonomik bir yolla karşılamak üzere, 36 uçaklık filosuyla 42 hava limanı ve 75 parkurda uçuş gerçekleştirmektedir. Anadolu Jet, bir Türk Hava Yolları markasıdır. Anadolu Jet, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yollarının yeni bir iş modeli ile yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. 

       

CHECK-İN İŞLEMLERİ

İnternet üzerinden hızlı bir şekilde yapabileceğiniz online check-in işleminde birkaç adım var. Bunlardan ilki, PNR numaranız, isim ve soyadı bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapmak. Sonrasında eğer varsa Miles&Smiles kart bilgilerinizi de bu ekrandan girmeniz mümkün. Anadolu jet uçuşunuz dan en erken 24 saat, en geç 1 saat öncesine kadar online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz. Biniş kartlarınızı sıraya girmeden temin etmek içinse Self Check-in kiosklarında işlem yapmanız gerekiyor. Uçuş saatinden iç hatlarda en az 45 dakika, dış hatlarda ise en az 60 dakika önce biniş kartınızı alıp, bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız. 

BAGAJ VE ÜCRETLENDİRME

Yurt içi uçuşlarda serbest bagaj hakkı 15 kg, KKTC uçuşlarında ise 20 kg sınırı var. Ayrıca el bagajı için maksimum 8 kilograma izin veriliyor. 

KOLTUK SEÇİMİ

Koltuk seçimi ücretsizdir. Online check in işlemlerinde acil çıkış kapılarındaki koltuklar dışında kalan tüm koltuklara ücretsiz yapılabiliyor. Sistemin müsaade ettiği koltuklar ücretsiz seçilebiliyor. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar web sitesi aracılığı ile ücreti karşılığında satılıyor. 

  

YEMEK 

Yiyecek, içecek ve ikramlar ücretsiz. Tüm uçuşlarda yolculara ücretsiz olarak bir bardak su, çay ve kahve seçenekli olarak hazır paketli tatlı ve tuzlu ürün ikram ediliyor.