Antalya Havalimanı Uçak Bileti

Antalya Havalimanı Rehberi

1 Nisan 1998 yılında yapılan Yeni Antalya havalimanı açıldıktan 3 yıl sonra dünyanın en büyük 100 havalimanı arasına girmiştir.2002 yılında ise Avrupa'nın en yoğun limanları arasında 25. sırada yerini almıştır. İç ve dış hatlar terminalinin çok hareketli olduğu bir hava limanıdır. Şehir merkezine 10 km uzaklıktadır.

Ulaşım

600 ve  800 numaralı belediye otobüsleri, HAVAŞ, taksiler,özel kiralanan araçlar,tramvay ile ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya Şehir Rehberi

Akdeniz ikliminin hüküm sürmesinden dolayı verimliliği çok olan Antalya antik çağda ‘çok verimli’ anlamına gelen Pomphylia adıyla anılmıştır.   Sadece deniz kum güneş değil tarihi kültürü konumu gelenek görenekleri bakımından çok önemli bir konumda olan şehirde yapılabilecekler çok fazla. Sizde Antalya uçak biletinizi alarak  Akdeniz incisi ile hemen tanışabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Kaleiçi, Eski Antalya Evleri,Yivli Minare,Düden ve Manavgat şelaleleri,Ulu Cami,Evder Han,Karatay Medresesi,Kırkgöz Han, Karain Mağarası, Ariassos,Hadrian Kapısı,Antalya Müzesi,Perge,Lara(Konyaaltı Plajı) ;bu plaj şehrin en güzel kıyılarından birinde yer alır ve çok fazla turiste ev sahipliği yapar. Alanya Kaş Side listenizin  başına ekleyin.

Konaklama

3,4,5 yıldızlı otellerin yanında lüksüne düşkün insanların konaklayabileceği 7 yıldızlı oteller vardır. Ayrıca bütçeye uygun evler oteller pansiyonlarda size konaklama imkanı sağlayacaktır.

Yeme-İçme

Otel sayısı çok olduğundan bütün dünya yemeklerini burada görebilirsiniz. Fakat yörenin kendine özgü ; tandır kebabı, saç kavurması, domates  civesi, kölle,arapaşı,hibeş,enginarlı girit kebabı, Antalya piyazı gibi tatmadan geçemeyeceğiniz yemekleri de vardır.

Alışveriş

Hediyelik eşya satan çok yer vardır. Antalya Çarşısı, Kaleiçi her türlü hediyelik eşya tarihi ve kültürel parçaların bulunduğu yerlerdendir.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya Havalimanı