Azerbaycan Hava Yolları Uçak Bileti

Azerbaycan Hava Yolları Azerbaycan Hava Yolları Rehberi

1992 yılında kurulan Azerbaycan Hava Yolları, ülkenin en büyük hava yolu şirketidir. Merkezi Bakü'de ki Uluslararası Haydar Aliyev Hava limanında bulunan Azerbaycan Hava Yollarının filosunda yaklaşık 25 uçak bulunuyor.  

     

CHECK-İN İŞLEMLERİ

Check-in işleminizi, Azal Hava yolları web sitesi üzerinden online veya hava alanlarında 

bulunan kontuarlardan yapabilirsiniz. Ayrıca bazı hava limanlarında bulunan kiosklarda self check-in işlemi yaparak biniş kartınızı alabilirsiniz 

  

BAGAJ VE ÜCRETLENDİRME  

Bagaj boyutlarının (yükseklikxenxboy) toplamda 158 cm'yi geçmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Yanınıza, kabin içine alabileceğiniz el bagajı ağırlığı maksimum 10 kilo olmalıdır.

Business class yolcuları için ücretsiz kabin bagajı 2 el bagajıyla sınırlıdır ve toplamda 15 kiloyu geçmemelidir. El bagajlarının maksimum boyutları 55x35x20 cm ölçülerinde olması gerekmektedir.

Uçak altına verilecek bagajlar; ekonomi sınıfında 1 adet bagaj ve maksimum 23 kilo, business class sınıfında 2 adet bagaj ve toplamda 32 kiloyu geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır.  

KOLTUK SEÇİMİ

Azal Hava yolları ile yapacağınız uçuşlarda, koltuk seçim işleminizi, uçuş saatinden 20 saat öncesinden 2 saat öncesine kadar firmanın internet sitesi üzerinden, on-line check-in işleminiz sırasında yapabilirsiniz. 

YEMEK 

Azal Hava Yolları ile uçan ekonomi ve business class yolcuları için, üç ayrı menü mevcuttur. Yolculara sıcak veya soğuk şekilde sunulacak olan menüler, uçuş süreniz ve uçuş yönünüze göre değişiklik gösterebilir. Özel siparişler yalnızca uluslararası uçuşlar için geçerlidir. Bu siparişlerinizi, uçuş saatinden en geç 24 saat öncesine kadar Azal Hava Yollarına bildirmeniz gerekmektedir.