Batman Havalimanı Uçak Bileti

Batman Havalimanı Rehberi

1998 yılında hizmete başlayan  havalimanı iç hatlar ve dış hatlar uçuşuna açıktır. VİP salonu da bulunan havalimanının şehir merkezine uzaklığı 7 km’dir.     

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüs,taksiler ve özel araç kiralamalarla  sağlanmaktadır.      

Batman Şehir Rehberi   

Medler zamanında Ela Khan olarak adlandırılan topraklar Sasaniler,Bizans İmparatorluğu,İlhanlılar,Moğollar,Safaviler,Akkoyunlular,Karakoyunlular gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmıştı. 1930’lu yıllara kadar bir köy olan topraklar,1940 yılında Roman Dağlarında petrol bulunmasıyla kısa bir sürede gelişmiş ve zenginleşmiş 1990 yılında ise şehir olmuştur.Batman uçak bileti alarak sonradan şehir olan kentimizi çıplak gözle görme fırsatı yakalayın.    

Gezilecek Yerler

Hasankeyf,Hasankeyf Ören Yeri,Hasankeyf Yolgeçen Han’ı,Malabadi Köprüsü,Memikan Köprüsü, İmam Abdullah Türbesi,Mor Kiryakus Manastırı,Seyyid Bilal Türbesi,Hıdır Bey Cami,ibrahim Bey Cami,Hasankeyf Kalesi şehrin görülmeye değer yerleridir

Yeme-İçme

Mumbar Dolması,  Perde Pilavı,Şam Böreği,Ayran Çorbası, İçli Köfte, Kuru Dolma, Tırşık,Kaburga Dolması,Sac Ekmeği,Tandır Ekmeği,Sütlü Çorba,Babanaguç şehrin yöresel lezzetleri arasında yer almaktadır.Batman uçak bileti ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Konaklama

Batman’da T.P.A.O, Tüpraş, Öğretmen Evi ve Polis Evi gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ait pansiyon ve misafirhaneler dışında özel sektöre ait çok sayıda Turizm Bakanlığından belgeli ve yıldızlı oteller yanında belediyeden belgeli oteller de vardır. 

Alışveriş

Batman’da alışveriş yapabileceğiniz tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Hasankeyf ilçesinde yöresel el sanatları satılmaktadır.

Batman Havalimanı