Bodrum-Milas Havalimanı Uçak Bileti

Bodrum-Milas Havalimanı Rehberi

Türkiye'nin, Ege Bölgesindeki en yoğun hava limanı olan, resmi adı ile "Muğla Milas-Bodrum Hava Limanı" 1997 yılında uluslararası trafiğe açılmıştır. Muğla ili sınırları içinde, Antik Karya'nın iki önemli şehri Milas ve Bodrum arasında yer almaktadır. Adını bu iki şehrin geniş tarihi mirasından alan havalimanı, bir iç hat bir dış hat terminali ile yılda üç milyona yakın yolcuya hizmet vermektedir.Sizde uçak biletinizi alarak Muğla Dalaman Havalimanı veya Muğla Milas-Bodrum Hava Limanı’na hava yolu ulaşımını sağlayabilir, Muğla'yı ziyaret edebilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ulaşım

Ulaşım özel otobüsler ve taksilerin yanı sıra Muttaş otobüsleri ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca araç kiralayarak ta rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muğla Şehir Rehberi

Muğla Ege Bölgesinde yer alan, Ortaca, Dalaman, Fethiye, Bodrum, Datça, Marmaris ve Milas gibi tatil merkezleriyle ünlü olan ilimizdir. Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahip olan ildir. Akdeniz ikliminin yoğun olduğu ilde 12 ilçe yer almaktadır. En önemli turizm faaliyeti deniz-kum-güneş turizmidir. Turizmin yanında arıcılık, zeytincilik, madencilik gibi ekonomik faaliyetlerde yapılmaktadır.

Gezilecek Yerler

Muğla merkez’de yer alan Gökova Körfezi, Akyaka Beldesi, Saburhane görülmeye değer turistik alanlardır. Bugün Bodrum, tarihi ve arkeolojik değerleriyle tercih edilen bir tatil beldesi; Milas ise kültürel mirası ve çevresel zenginlikleri ile öne çıkan bir yerleşim merkezidir. Bodrum Kalesi, Su altı Arkeoloji Müzesi, Fethiye Af Kule, Ölüdeniz, Milas Müzesi, Halikarnas Mozolesi gibi eşi benzeri olmayan turizm merkezlerini ziyaret ederek tatil yapabilirsiniz.

Yeme- İçme

Muğla ilinin en meşhur yöresel yemekleri, kuzu ve oğlak etinde yapılabilen Püryan Kebabı, Bodrum’un Paşa Makarnası ve Saraylısı, Datça’nın Mürdümerik Çorbası ve Harnup Pekmezi’dir.

Konaklama

Bütçenize göre uygun oteller ve pansiyonların yanında çok lüks otellerde mevcuttur. Ayrıca polis evleri öğretmen evleri de uygun fiyata konaklayabileceğiniz yerlerdir.

Alışveriş

Bodrum ve Milas hediyelik eşya ve alışveriş için çok fazla seçenek bünyesinde barındırmaktadır. 

Bodrum-Milas Havalimanı