Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

Çanakkale Havalimanı Rehberi

1995 yılında hizmete girmiş olan Çanakkale Havalimanı sivil ve askeri kategoride bir havalimanıdır. İç hatlar ve dış hatlar uçuşlarının gerçekleştiği havalimanının Şehir merkezine uzaklığı 5 km'dir.

Ulaşım

Otobüs,servis ve taksilerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Çanakkale Şehir Rehberi 

Dünya tarihi için önemli bir yeri olan ve yıllarca süren Turuva Savaşına  tanıklık etmiş Çanakkale aynı zamanda Osmanlı Döneminde gerçekleştirilen Balkan Savaşlarında önemli noktalardan biri olmuştur. Osmanlı imparatorluğu ve İtilaf devletleri arasında gerçekleşen tarihin en kanlı savaşlarından biri olarak gösterilen ve Türklerin  en büyük zaferlerinden birinin gerçekleştiği Çanakkale Savaşı bu topraklarda yapılmıştır. Çanakkale uçak bileti alarak şehre adım atar atmaz tüyleri diken eden tarihi yakından görebilirsiniz

Gezilecek Yerler

Çanakkale Şehitliği ve Şehitler Anıtı,Aynalı Çarşı,Truva Antik Kenti,Babakale,Gelibolu Adası Milli Parkı,Çimenlik Kalesi, Deniz Müzesi,Assos Antik Kenti,Kilitbahir Kalesi,Bozcaada Kalesi,Çanakkale Arkeoloji Müzesi,Çanakkale Saat Kulesi,Kazdağı Milli Parkı,şehrin tarihini ve kültürünü anlatan yerlerin başında yer alır. Sizde Çanakkale uçak bileti alarak taşı toprağı tarih kokan şehri yakından  görüp milli ve manevi ruhu yerinde yaşayabilirsiniz. 

Yeme-İçme 

Ovmaç Çorbası,deniz mahsullerinden yapılan İskorpit Çorbası, tadına doyum olmayan Ispanak Çorbası,içinde göce, patlıcan, domates ve maydanoz gibi ürünler bulunan Tumbi,ıspanakla yapılan Çırpma,bol mantarlı Melki Yemeği,Yumurtalı Tiken,lezzetine doyamayacağınız Metez,Börülce Köftesi,Lüfer Pilavı,Çanakkale’ye geldiğinizde mutlaka tatmanız gereken yemeklerdir.

Konaklama

Her zevke ve bütçeye uygun otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Aynalı Çarşı, Küçükkuyu’da bulunan Zeytinyağı Müzesi ve Fabrikası,Tarihi Zafer Peynir Helvacısı  ve bir çok alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Çanakkale Havalimanı