Denizli Çardak Havalimanı Uçak Bileti

Denizli Çardak Havalimanı Rehberi

1991 yılında hizmete başlayan havalimanından iç ve dış hatlar uçuşu gerçekleşmektedir. Sivil ve askeri kategoride yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 68 km’dir,

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım  otobüs servis ve taksilerle sağlanmaktadır.

Denizli Şehir Rehberi   

Yaklaşık 6000 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan şehir tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir eski tarihlerde ‘Ladikk, Tonguzlu, Tengözlü, Denizley, Degnisli ‘gibi isimlerle anılmış Denizli olarak günümüze kadar gelmiştir. Antik kentleri,horozu,şifalı suları ve kaplıcaları,akarsuları,havzası ve muhteşem doğasıyla ünlü bir şehir olan Denizli,ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir. 

Gezilecek Yerler

Pamukkale Travertenleri,Akhan Kervansarayı,Keloğlan Mağarası,Bağbaşı Kent Ormanı,Hierapolis Antik Kenti,Denizli Kalesi,Yazır Cami,Sultan Murad Cami,Yediler Türbesi,Bağbaşı Yaylası ve Teleferik,Nikfer Kayak Merkezi,Kaklık Mağarası,Işıklı Göl,Laodikya Antik Kenti,Tripolis Antik Kenti,Buldan Evleri,Denizli Konağı,Pamukkale Arkeoloji Müzesi,Honaz Dağı Milli Parkı şehrin en önemli simgeleridir. 

Yeme-İçme

Yen Böreği, Kuyu Kebabı, Arapaşı,Zeytinyağlı Patlıcan Gömme,Denizli Usulu Katmer,Çiğ Dolma Patlıcan Kapama,Çaput Aşı,Biber Tatari,Cızlama,Börülce Böreği,Cerpleme,Sucuklu Un Karıştırması  tadılmayı bekleyen yemekler arasındadır. Denizli uçak bileti ile lezzet şölenine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Konaklama

Bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Oteller,pansiyonlar,apartlar konaklama konusunda sizlere hizmet sağlayacaktır.   

Alışveriş

Şehirde alışveriş yapabileceğiniz bir çok  tarihi ve kültürel dükkanlar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Kaleiçi Çarşısı,Babadağlılar Çarşısı,Bayramyeri bu yerlere örnek verilebilir.

Denizli Çardak Havalimanı