Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Erzurum Havalimanı Rehberi

Şehir merkezine 13 km uzaklıkta olan havalimanı Aziziye ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Türkiye'nin en uzun pistine sahip olan havalimanı 1993 yılında uluslararası tarifsiz seferlere başlamıştır. 24 saat hizmet vermektedir. 

Ulaşım 

Ulaşım servisler otobüsler taksilerle sağlanmaktadır. Araç kiralayarak da şehir merkezine geçişinizi sağlayabilirsiniz.

Erzurum Şehir Rehberi

Dadaşlar Şehri olarak bulunan Erzurum Doğu Anadolu'nun en büyük şehirlerinden biridir. Topraklarının bir kısmı Karadeniz Bölgesinde yer alan şehir geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. M.Ö 4900 yıllarına dayanan geçmişi vardır. Bu topraklarda Urartular,İskitler,Kimmerler,Persler,Medler,Sassaniler,Romalılar,Araplar,Selçuklular,Bizanslılar,

Moğollar,İlhanlılar,Safaviler hüküm sürmüşlerdir. Bu durum şehrin kültürel zenginliğini çok yükseklere çıkarmıştır. Erzurum uçak biletinizi alarak bu kültürel etkileşimi yakından izleyebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Erzurum'un görülmesi gereken pek çok tarihi yerin yanında,doğal güzellikleri, ovaları,medreseleri,şelaleleri vardır.  Kış turizmi denince akla ilk gelen yerlerden biri olan Palandöken,yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Yakutiye Medresesi,1995 yılında yılın annesi seçilen ve adını tarihe altın harflerle yazdıran Nene Hatun anısına yaptırılan Nene Hatun Milli Parkı,Rüstem Paşa Bedesteni,Tortum Şelalesi,Erzurum Saat Kulesi,Öşvank Kilisesi,Kongre Binası,Narman Peri Bacaları mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Her iklim seyahat edebileceğiniz bir yer olan şehri uçak biletinizi alarak ziyaret edebilirsiniz.

Yeme -İçme

Kebabı,köftesi,çorbası.böreği ve kadayıf dolması ile meşhur olan şehirde akla ilk gelen yemek hemen hemen herkesin dilinde pelesenk olan Cağ Kebabıdır. Bunun yanında Kadayıf Dolması,Şalgam Dolması,Lalanga,,Dut Çullaması,Çiriş Yemeği, ,Kete,Den Köfte, Pancar Kavurma,Ayran Aşı meşhur yemekleri arasında yer almaktadır. 

Konaklama

Şehirde konaklama yapabileceğiniz her bütçeye uygun bir çok otel yer almaktadır.   

Alışveriş  

Erzurum’da Oltu taşı çok meşhurdur.  Oltu taşı ile yapılmış bir çok şey görebilirsiniz. Hediyelik eşya ve alışveriş yapabileceğiniz birçok yer vardır. Bunların başında Taşhan,Bakırcılar Çarşısı, Tebriz Kapı Çarşısı,Rüstem Paşa Kervansaray gelmektedir.

Erzurum Havalimanı