Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti

Esenboğa Havalimanı Rehberi

Esenboğa  Havalimanı

Türkiye'nin başkenti Ankara’ya hizmet veren havaalanı, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırında yer alır. 1955 yılında hizmete açılan havaalanından Ankara'nın her yerine ulaşımı kolay sağlayabilirsiniz. Uçak bileti alarak ülkemizin başkentine merhaba diyebilirsiniz.  

Ulaşım

Merkeze biraz uzak olan havalimanından merkeze birçok alternatif araç kullanılabilmektedir. Belediye otobüsleri, Havaş, servisler, taksiler veya daha rahat gitmek istiyorsanız özel araçlar kiralayarak gideceğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ankara Şehir Rehberi

Günümüzde Türkiye Cumhuriyetinin başkenti olan Ankara, Helenistik dönemde Galat boylarından Tektosag’ların başkenti, Roma döneminde taşra örgütünün başkenti, Bizans döneminde imparatorların konakladığı en önemli şehir, Osmanlı döneminde ise Anadolu'nun merkezi olmuştur. Kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Araştırmacıların yaptıkları çalışmalara bakıldığında, Ankara’da Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların ve Galatların yaşamış oldukları görülmektedir.

Gezilecek Yerler

Anıtkabir, Kocatepe Cami,Ankara Kalesi,Anadolu Medeniyetleri Müzesi,Kurtuluş Savaşı Müzesi,Ankara Evleri, Etnografya Müzesi,Güvenlik Anıtı, Mimar Sinan Anıtı, Mithat Paşa Anıtı, Ulus Cumhuriyet Anıtı, Zafer Anıtı, Zübeyde Hanım Büstü, Duatepe Anıtı, Mehmetçik Anıtı, Beypazarı Evleri ve Pembe Köşk ziyarete değer tarihi ve kültürel değerlerimizdir. 

Yeme-İçme

Arabaşı Çorbası, Bulgur Çorbası, Islama, Keme, Desti kapama, Sırım, Ankara Tavası, Ankara Yaprak Döneri, Ballı Tirit, Çökel, Homaça, Silkme, Helep Dolması Ve Uruş Kapama en çok tercih edilen yemekler arasından bazılarıdır.

Konaklama

3,4 ve 5 yıldızlı oteller yarım ve tam pansiyonlar butik oteller kent otelleri konaklamaya yardımcı olacaktır. Hemen hemen şehrin her yerinde otel vardır. Çoğunluk merkez odaklıdır.

Alışveriş

Alışveriş seçeneklerinin çok fazla olduğu Ankara’da tarihi pazarlar ve çarşılar önemli turistik yapılar olarak gözler önüne seriliyor. Aynalı Çarşı,Saman Pazarı ve Çıkrıkçılar Yokuşu,Tunalı Pasajı, Gümüşsoy Pasajı ve on dan fazla Avm si vardır. Son yıllarda Avm sayısı gittikçe artmış ve bir Avm şehri konumuna gelmiştir.

Esenboğa Havalimanı