Eskişehir Havalimanı Uçak Bileti

Eskişehir Havalimanı Rehberi

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne ait olup şehrin birkaç km dışında yer alan hava limanıdır. İç ve dış hatlar uçuşunun yanı sıra THY pilotlarının yetiştirilmesi ve eğitim uçuşlarının da yapıldığı bir havalimanıdır.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçları otobüsler taksiler ve özel araç kiralamalar ile ulaşım sağlanmaktadır.   

Eskişehir Şehir Rehberi 

Türkiye’de en yaşanabilir şehirler listesinde son yıllarda en başta kendine yer bulan şehir yoğun öğrenci nüfusuyla adete bir öğrenci şehri konumundadır. Yunus Emre'nin doğduğu ilimiz olan Eskişehir 2013 yılında  Dünya Kültür Başkenti seçilmiştir. Coğrafi konumu olsun insanları olsun her yere ve herkese çok yakın bir şehir olan Eskişehir turistlerin büyük bir zevkle seyahat ettiği şehirlerimizin başında yer almaktadır.Eskişehir doğumlu Yunus Emre'nin ’Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz ‘ sözü şehrin Türk Dünyası için önemini açıkça göstermektedir. Ülkemizin yeniliğe açık sürekli gelişen kentlerinden biridir.        

Gezilecek Yerler

Odunpazarı Evleri,gondol ve tekne ile gezebileceğiniz Venedik'i andıran havasıyla şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Porsuk Çayı, 400 bin metrekarelik alana kurulmuş içinde Türk Dünyası Bilim Kültür Ve Sanat Merkezi,Korsan Gemisi,Türkiye'nin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Otomobili,Japon Bahçesi,Masal Şatosu gibi önemli yapıların bulunduğu Sazova Parkı,Kurşunlu Cami ve Külliyesi,dünyanın lüle taşı ile ilgili ilk müzesi olan Lüle Taşı Müzesi,Balmumu Heykeller Müzesi,Kent Park,Eti Arkeoloji Müzesi,Han Antik Kenti, Türkiye'nin en büyük sulak bölgelerinden biri olan  ve ihtişamı ile herkesi büyüleyen Balıkdamı Kuş Cenneti,Midas Anıtı,Eskişehir Sanatları Çarşısı şehrin en önemli yerleri arasında olup yerli yabancı bir çok turistin uğrak noktasıdır. Bir uçak bileti uzağınızda olan Eskişehir’i ziyaret ettikten sonra bir daha ziyaret etmek isteyeceksiniz.  

Yeme-İçme

Eskişehir denince akla ilk gelen yemek olan Çiğ börek,et ve yoğurtla yapılan ve döneri andıran Balaban,Eskişehir'e özgü Met Helvası,Haşhaşlı Cevizli Ekmek,Haşhaşlı Bükme,Balkan mutfak kültürünün örneklerinden pırasalı Arnavut Böreği,Kavurma Böreği,Ağzı Açık,Kalakay,Kelem Sarma,Ciğer Sarması,müthiş bir doyuruculuğu olan Yufkalı Büryan,Kıygaşa,şifası bol olan Göceli Tarhana,Toyga Çorbası yörenin en ünlü yemekleridir.

Konaklama

Büyük bir çoğunluğunun şehir merkezinde bulunduğu modern otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır. Ayrıca restore edilmiş tarihi Odunpazarı Evlerin’de de konaklayabilirsiniz. 

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanların yanı sıra alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Doktorlar Caddesi,Espark AVM ,Atlıhan Çarşı,Çukur Çarşı ve Esnaf Sarayı bu konuda size yardımcı olacaktır.

Eskişehir Havalimanı