Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Uçak Bileti

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Rehberi

1997 yılında hizmete açılan havalimanında iç hatlar ve dış hatlar uçuşu gerçekleşmektedir. Türkiye'nin 3.büyük uçak hangarına sahip olan havalimanının şehir merkezine uzaklığı 30 km’dir.

Ulaşım

Havalimanından Isparta Şehir Merkezine ve Burdur Şehir Merkezine ulaşım belediye otobüsleri, taksi, araç kiralama ve havaalanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır.     

Isparta Şehir Rehberi 

Türkiye ve dünya çapında meşhur olan halı ve kilimleri ve dünyanın en kaliteli güllerinin yetiştiği  bir il olan Isparta aynı zamanda Türkiye'nin en büyük çimento fabrikalarından birine sahiptir. Mis kokulu güllerin ve lavantaların şehri sardığı bir kent olan Isparta tarihi ve doğal güzellikleri ile saklı bir cennet köşesidir. Antik kentleri, müzeleri,mağaraları,tarihi ve doğal yapılarıyla görülmeye değer bir şehir Isparta.

Gezilecek Yerler

Bozulmamış doğal yaşam alanları,bol oksijeniyle temiz havasıyla Kızıldağ Milli Parkı,bu milli park içinde olan ülkemizin en uzun mağarası konumunda ki Pınargözü Mağarası,ülkemizin en büyük göllerinden biri olan ve bünyesinde Yeşilada ve Can Ada gibi iki güzel adayı barındıran Eğirdir Gölü,bölgenin kültürünü yansıtan eşyalar ve eserlerle dolu Isparta Müzesi,geçmişten kalan kalıntılarıyla görülmeye değer Antiocheia Antik Kenti,dağcılık,trekking ve yamaç paraşütü gibi sporların yapılabildiği Davraz Kayak Merkezi,bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Eğirdir Kalesi,yürüyüş sevenlerin çok memnun kalacağı St. Paul Yürüyüş Yolu görmeniz gereken yerler arasındadır.

Yeme-İçme

Yöresel bir et yemeği olan Banak,gülü ile meşhur olmasından kaynaklı gülle yapılan Gül Şuırubu, Gül Reçeli,Gül Lokumu,Gül Çayı, Hamursuz,normal mantıdan biraz farklı şekilde yapılan Tatar Mantısı,daha çok çocukların ilk dışı çıktığında yapılan bir yemek olan Dirgit,yapımı basit lezzeti bol Su Peltesi,Kesmik Güllacı,Bakla Boranisi,yaz kış sofraların vazgeçilmezi Yufka Ekmeği,gülü kadar meşhur kahvaltıların vazgeçilmezi Kiraz Reçeli Isparta mutfağının olmazsa olmazlarındandır. Isparta uçak bileti alarak mis kokulu gül cennet bahçesine yola çıkabilirsiniz.

Konaklama

Her zevke ve bütçeye uygun otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Halı Sarayı ve Yalvaç ilçesinde bulunan Kütür Sitesi bunlardan bazılarıdır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı