İstanbul Havalimanı Uçak Bileti

İstanbul Havalimanı Rehberi

İstanbul’un Avrupa yakasında Terkos Gölü’nün yanında ve Çatalca-Göktürk-Arnavutköy Kavşağında bulunmaktadır... Eski adı Atatürk Havalimanı olan İstanbul Havalimanı 6 Nisan 2019 da faaliyetlerine başlamıştır. İstanbul’un ve Türkiye'nin en büyük havalimanı olma özelliği taşımaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı Türk Hava Yollarının ana operasyon merkezi konumundadır. Yılda 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. Çok büyük bir otoparka da sahip olan İstanbul Hava Limanında otoparklar ücretlidir.  Yedi katlı bir otopark olup dünyanın tek çatı altındaki en büyük otopark olma özelliği taşımaktadır.. İstanbul uçak bileti alıp yeni açılan havalimanında inerek şehri gezebilirsiniz.

Ulaşım

İstanbul Yeni Havalimanı’na özel araçla, taksiyle, Havaist ve İETT araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir. 

Havaist Seferleri   

Havaist 65 duraktan oluşmaktadır.  24 saat hizmet veren Havaistler 20 farklı hatta çalışmaktadır. İstanbul kart ile ulaşım gerçekleştirilmektedir.

İETT Seferleri

Halkalı, Mecidiyeköy ve Atatürk Hava Limanı hatları ile hizmetini sürdürmektedir. Taksi ve özel araç ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz. Özel aracınızla iki yakadan da ulaşım gerçekleştirilebilir. Trafiği göz önünde bulundursanız yarım saat ile bir buçuk saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Şehir Rehberi

Türkiye ile kalmayıp dünya üzerinde de çok eski bir yere sahip olan İstanbul eşi benzeri olmayan güzellikleri ile herkesi kendine aşık ettiren bir çekiciliğe sahiptir. Geçmişte birçok farklı adla anılmış olsa da İstanbul olarak günümüze kadar gelmiştir.. Çok büyük bir nüfusa  sahip olan şehri her köşesi cennet bahçesini andıran güzellikleri ile tanışmak bir uçak kadar uzaklıkta. Hemen uçak biletinizi alarak cennet bahçesinde gezintiye çıkabilirsiniz.         

Gezilecek Yerler 

Yerebatan Sarnıcı,Ayasofya Müzesi,Topkapı Sarayı,Galata Kulesi, Minyatürk, Panaroma 1453,Süleymaniye Cami, Forum İstanbul,Yıldız Park,Ortaköy Cami,Aşiyan Tepesi,Rumeli Hisarı,Emirgan Korusu,Beykoz-Anadolu Kavağı gezebileceğiniz yerlerden bazılarıdır.     

Yeme-İçme

İstanbul'da yemek yiyebileceğiniz çok fazla seçenek ve yer vardır. Dilediğiniz yemeği restoranlarda görmeniz mümkündür. Ülkemizin yöresel yemekleri dışında dünya mutfağına da rastlayabilirsiniz. Bazı ilçelerine özgü yemekleri de tatmadan gitmeyin deriz. Örneğin Eminönü’de balık ekmek, Ortaköy’de Kumpir, Sultan Ahmet’de köfte, Karaköy'de baklava yerken çok güzel manzaralar size eşlik edecek.

Konaklama

Çok fazla sayıda lüks ve tarihi oteller vardır. Boğaz manzaralı denize nazır otellerin yanı sıra uygun fiyata konaklayabileceğiniz oteller pansiyonlar öğretmen evleri polis evleri vardır. Hatta günü birlik ya da bir kaç günlük ev de tutabilirsiniz.

Alışveriş

Kapalı Çarşı,Mısır Çarşısı,Balıkçılar Çarşısı,Eminönü Çarşısı Sultan Ahmet gibi tarihi ve kültürel hediyelik eşya alabileceğiniz çok yer vardır. Ayrıca çok büyük Avmler'de Avrupa yakasında mevcuttur.Avrupa yakasında istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz çarşılar ve pazarlar size eşlik edecektir.

 

 

İstanbul Havalimanı