Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti

Kahramanmaraş Havalimanı Rehberi

Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde kurulmuş olan hava limanın şehir merkezine uzaklığı 5 km'dir. 1996 yılında faaliyete geçmiştir. Sivil havalimanı statüsündeki iç hat uçuş seferleri düzenleniyor. Dış hatlar terminali olmayan havalimanı,'Yeşil Kuruluş Belgesinin' de sahibidir. 

Ulaşım 

Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri,taksiler ve araç kiralamalar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Şehir Rehberi

Kurtuluş Savaşının başladığı yer olan Kahramanmaraş tarih öncesinde ‘Markasi’ olarak adlandırılmıştır.Kurtuluş Savaşından önce ismi Maraş olan şehir savaştan sonra İstiklal Madalyası ile ödüllendirildi ve isminin önüne ‘Kahraman’ unvanını alarak Kahramanmaraş olarak günümüze kadar geldi.Tekir Vadisi, Döngel Köyündeki mağaralarda yapılan araştırmalar sonunda bölgede ilk yerleşimler Üst Paleolitik Çağda başladığını; Neolitik, Kalkolitik ve Eski Tunç Çağlarında da sürdüğünü göstermektedir. Dondurma,biber ve tarhanasıyla ünlü olan şehir bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış onların izlerini günümüze kadar taşımıştır. Uçak bileti alarak şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş Müzesi,Tüm şehre hakim olabileceğiniz şehrin en yüksek yerlerinden biri olan Kahramanmaraş Kalesi ve kale içinde yer alan Kurtuluş Savaşı olaylarını minyatür maketlerle anlatan Kurtuluş Müzesi,Ulu Cami,Taş Medrese,Tarihi Konaklar, Kapalı Çarşı ve Hanlar,Germinicia Antik Kenti,Başkonuş Yaylası,Elbistan Pınarbaşı,Ali Kayası,inanç turizmine hizmet edenEshab-ı Kehf Külliyesi,Kazma Bağları,Savruk Mağarası,Tekir Yaylası,Döngel Mağarası,Hurman Kalesi,Fırnız Mesire Yeri,Uludaz Tepesi Uğur Böcekleri Kolonisi,Kapıçam Tabiat Parkı,Abdulhamid Han Cami şehre  gittiğinizde görebileceğiniz yerlerin başında yer alır.

Yeme -İçme

Dünyaca ünlü dövme dondurması,tarhanası ve pul biberinin yanında zengin bir Akdeniz mutfağına sahip olan şehirde tadına doyamayacağınız yemekleri keşfedebilirsiniz. Maraş Köftesi,Maraş Tava,Armut Kuru,Eli Böğründe,Un Sucuğu,Yoğurtlu Dövme Çorbası,Maraş Paçası,Ekşili Çorba,Emelek,Ekşlili Kebap, Mumbar Dolması,Kallili Köfte,Ciğerli Bulgur Pilavı,Acem Pilavını tatmadan şehri terk etmeyiniz. Uçak biletinizi alarak bu tatlardan  mahrum kalmak istemeyeceksiniz. 

Konaklama

Bütçenize uygun oteller pansiyonlar size bu konuda yardımcı olacaktır.

Alışveriş

Şehirde alışveriş yapabileceğiniz bir çok alışveriş merkezi hizmet vermektedir. Rönansans Alışveriş Merkezi,Piazza Alışveriş Merkezinin yanı sıra Maraş’a özgü her türlü eşyaları bulabileceğiniz dükkanlar size yardımcı olacaktır.

Kahramanmaraş Havalimanı