Kayseri Havalimanı Uçak Bileti

Kayseri Havalimanı Rehberi

Sivil ve askeri kategoride yer alan havalimanından iç hatlar ve dış hatlar uçuşu gerçekleşmektedir.Şehir merkezine uzaklığı 5 km olan havalimanının ‘Engelsiz Havalimanı Belgesi‘ vardır

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım toplu taşıma araçları,HAVAŞ,taksiler ve özel araç kiralamalarla  sağlanmaktadır.      

Kayseri Şehir Rehberi   

Eski çağlarda Kapodokya denilen bölgede bulunan şehir Konisti,Mazaka ve Kaiseria gibi isimlerle anılmış Kayseri olarak günümüze kadar gelmiştir.Tarih boyunca önemli ticaret yolu üzerinde bulunması ve bir çok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı şehir  önemli ticaret ulaşım ve sanayi merkezi haline gelmiştir. Önemli ticaret merkezi olması ve lezzetli mutfağının yanı sıra köklü tarihi ile görülmeye değer bir şehir Kayseri. 

Gezilecek Yerler

Kayseri Kalesi, Saat Kulesi, Cumhuriyet Meydan, Hunat Hatun Cami ve Külliyesi,Kurşunlu Cami,Bürüngüz Cami,Erciyes Dağı Kayak Merkezi,Mimar Sinan Evi,Ağırnas Yeraltı Şehirleri,Kapuzbaşı Şelalesi,Soğanlı Vadisi,Sultan Sazlığı,Döner Kümbet,Kayseri Arkeoloji Müzesi gezebileceğiniz yerlerin başında yer almaktadır.

Yeme-İçme

Kayseri Mantısı,Nevzine Tatlısı,Yağlama,Yoğurt Tatlısı,Düğümlü Tatlı,Aside,Altın Kesesi,Örgülü Pilav,Kayseri Tiridi,Saray Pilavı,Çiriş Yemeği,kuşbaşı pidenin Kayseri versiyonu Cıvıklı,Kayseri Pastırması sizi lezzetleri ile mest edecektir. Kayseri uçak bileti alarak zengin mutfağı ve köklü bir tarihi olan şehre ayak basabilirsiniz. 

Konaklama

Bütçeyi sarsamayacak şekildeki otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar  Öğretmen Evleri size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. .Kapalı Çarşı,Kazancılar Çarşısı,Pastırmacılar Çarşısı bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Kayseri Havalimanı