Kocaeli Havalimanı Uçak Bileti

Kocaeli Havalimanı Rehberi

Kocaeli'nin Kartepe ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. İzmit şehir merkezine 15 Km Adapazarı şehir merkezine 30 Km uzaklıktadır. 2500 metre² iç hatlar terminal binası vardır..150 araç kapasiteli otoparkı bulunmaktadır. 

Ulaşım

Şehir merkezine yarım saat uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşımı otobüsler taksiler servisler ve özel araç kiralamalarla sağlayabilirsiniz.   

Kocaeli Şehir Rehberi

İstanbul ve Bursa ilinden sonra Marmara Bölgesinin üçüncü ülkemizin ise onuncu büyük ili olan Kocaeli çok büyük sanayi ve ticaret merkezlerimizden biridir. Şehir bir taraftan Asya ve Avrupayı birbirine bağlarken diğer taraftan hem Marmara Denizine Hem de Karadeniz'e kıyısı bulunmaktadır. Bundan dolayı turizm açısından da çok önemli bir yerde yer almaktadır.  Birçok şehre  yakın olması ve çoğu şehrin geçiş noktası olmasından dolayı turistlerin kolay ulaşım sağladığı şehirlerin başında gelir. Uçak biletinizi alıp kolay ulaşımın sağladığı şehre adım atabilirsiniz.   

Gezilecek Yerler

Osman  Hamdi Bey  Müzesi, İzmit Saat Kulesi,İzmit Sarayı,Kocaeli  Müzesi,Maşukiye,Kartepe,Ballıkayalar Tabiat Parkı,Kirazlı Yaylası,Darıca Hayvanat Bahçesi,Kefken,Kerpe,Cebeci,Soğuksu Piknik Alanı şehrin gezilecek yerlerinin başında yer alır.

Konaklama 

Şehir merkezinde birçok konforlu otel bulunmakla beraber bütçenize uygun apart oteller yarım ve tam pansiyonlar konaklamada size yardımcı olacaktır.

Yeme-İçme

Geçmişten  günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı şehir mutfak kültürü açısından da çok gelişmiştir.Düğün ve davetlerde ikram edilen “Umaç”, “Dartılı Keşkek”, “Zerde”, “Burma Börek”, Hıdrellez Bayramında “Harmanlar Çorbası”, şenliklerde verilen “Hayır Pilavı’’, Kandil gecelerinde dağıtılan “Mancar Pidesi”  Ciğceli Kavurma,Mancarlı Kandıra Pidesi,Kandıra Yoğurdu, Pişmaniye gibi zengin yemek kültürü bulunan ve ulaşımı da çok kolay olan şehre uçak biletinizi alarak gezinize başlayabilirsiniz.         

Alışveriş

Şehirde birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. İstediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Kocaeli Havalimanı