Onur Air Uçak Bileti

Onur Air Onur Air Rehberi

Onur Air merkezi İstanbul Atatürk Hava Limanı olan ve düşük maliyetli taşımacılık hizmeti veren bir Türk firmasıdır. 14 Nisan 1992 yılında kurulmuştur.Yurt içinde 14, yurt dışında ise 25 ülkede faaliyet göstermektedir.       

CHECK-İN İŞLEMLERİ

Onur Air iç hat uçuşlarında tamamlanması gereken check-in işlemlerinin uçuş saatinden en geç 60 dakika önce yapılması gerekiyor. Dış hat uçuşlarında ise uçuş saatinden en geç 90 dakika öncesine kadar hava limanında olunmalıdır. İç hat seferlerinde tarifeli kalkış saatine en geç 30 dakika, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde kalkış saatine en geç 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklar da kaybedilir. Online check-in hizmeti uçuştan 24 saat önce başlar ve iç hat seferlerinde uçuşa 2 saat, dış hat ve Lefkoşa seferlerinde uçuşa 3 saat kalana kadar devam eder. Check-in işlemlerini tamamlamış yolcular iç hat uçuş saatinden en geç 30 dakika, dış hatlar ve Lefkoşa uçuş saatinden en geç 45 dakika önce biniş kapısında bulunmalıdır. 

BAGAJ VE ÜCRETLENDİRME

Yurt içi uçuşlarda serbest bagaj hakkı 15 kg, dış hat uçuşlarda 20 kg olarak uygulanıyor. Ücretsiz el bagajı hakkı tüm uçuşlarda yolcu başına 8 kg olarak uygulanıyor. Serbest bagaj hakkını aşıldığı durumlarda iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat uçuşlarında ise kilogram başına 19 TL ödeme alınıyor. İnternet üzerinden ek bagaj satın alındığında yurt içi uçuşlar için kg başına 3 TL, yurt dışı uçuşlar için kilogram başına 10 TL ödeme alınıyor. 

KOLTUK SEÇİMİ

Uçuştan önce koltuk seçimi yapmak için uçuş zamanından en geç 2 saat öncesine kadar bu işleminizi tamamlamalısınız. Check-in işlemini yaptığınız esnada ekstra ücret ödeyerek dilediğiniz istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

YEMEK 

İkramlar ücretli olarak servis ediliyor. Uçuşlarda sıcak ve soğuk alkolsüz ve alkollü içecekler, sandviçler, tatlı-tuzlu ve diğer atıştırmalıklar sunuluyor