Ordu-Giresun Havalimanı Uçak Bileti

Ordu-Giresun Havalimanı Rehberi

Ordu-Giresun Havalimanının yapımı 2011 yılında başlamış, 22.05.2015 tarihinde hizmete girmiştir. Deniz dolgusu yapılan Avrupa’da tek, dünyada Japonya’dan sonra ikinci hava limanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, İç Hatlar ve Dış hatlar terminali olarak tek bir terminal binası içerisinde hizmet vermektedir. Terminal binasının toplam alanı 20.250 metrekare olup, 3550 metrekare iç hatlar gidiş-geliş arındırılmış salon, 4200 metrekare dış hatlar gidiş-geliş arındırılmış salon olarak kullanılmaktadır.10 Şubat 2016 tarihi itibariyle 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Havalimanı İç hatlar terminali yıllık 1 milyon, dış hatlar terminali de 1 milyon yolcu kapasitesine sahiptir.

Ulaşım

Ulaşım hizmetleri  HAVAŞ,otobüs servisi, taksi ve özel hava yolu şirketlerine ait yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Sizde uçak biletinizi alarak Ordu-Giresun havalimanına kolay bir ulaşım sağlayarak Karadeniz ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ordu Şehir Rehberi

Ordu ‘ya bilinen ilk yerleşmelerin MÖ VII. Yüzyıla kadar gittiği bilinmektedir. Bilinen ilk yerleşme yeri, Kiraz Limanı Mezarlığı yanındaki Bozukkale (Kotyora)dır. M.Ö. 675’lerden itibaren Ordu sırasıyla, Kimmerler, Miletliler, Persler, Büyük İskender hakimiyetine girmiştir. Daha sonra, 3,5 asır yaşayan Pontus Devleti hakim olmuştur. Bu devleti Roma İmparatorluğu ortadan kaldırmıştır. Ordu Türkler tarafından 14. Yüzyılın sonlarında fethedilmiştir.Doğu Karadeniz Bölgesinin kapılarını açan Ordu ili, doğal güzellikler,tarihi ve kültürel değerleri, bitki örtüsü, kıyıları, kumsalları, dağları, güzel yaylaları ile doğa turizmi ve kültür turizmi kapsamında geniş bir ağa sahiptir.

Gezilecek Yerler

Ordu’da gezilebilecek doğal alanlar mevcuttur. Argın Yaylası Akkuş, Asarkaya Kent Ormanı, Aybastı Toygar Kabaktepe, Boztepe, Çambaşı Yaylası, Çınarsuyu Mesire Yeri/Ünye, Düzoba Yaylası,Eminem Pınarı,Yokuşdibi Mesire Yeri, Gaga Gölü, Gelin Kayası Mesire Yeri, Hoynat Adası, Kabakdağ Köyü, Kapılı (Cıngırt) Kazankaya Şelaleleri  bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Ünye Kalesi,Boloman Kalesi,Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi de gezilecek yerlerdendir.

Konaklama

Oteller ve pansiyonlar bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

Yeme-İçme

Orduya gelince sakarca, mellocan, galdirik, mısır ekmeği, pancar çorbası, pancar sarması, turşu kavurması, hamsili içli tava yemeden gitmemelisiniz. Ayrıca pidesini, çikolatasını, balığını, cevizli helvasını, tostunu ve Yalıköy köftesini tatmalısınız. Fındık ve fındıklı ürünlerini alabilirsiniz

Alışveriş

Karadeniz'in en büyük alışveriş merkezini  bünyesinde barındıran şehrin bunun dışında da büyük ve güzel alışveriş merkezleri vardır. Ayrıca başta Boztepe olmak üzere köylerden yaylalardan şehir merkezinden tarihi ve kültürel hediyelik eşyalarda satın alabilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı