Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Pegasus Rehberi

Pegasus Hava Yolları düşük maliyetli ve Türkiye’de bulunan özel bir hava yolu şirketidir. İlk olarak 1990 yılında kurulmuş ve Aer Lingus ile iki farklı şirketin ortaklığında charter olarak hizmete başlamıştır. 1994 yılında hisselerini yerel bir bankaya satan şirket, böylece tam olarak bir Türk şirketi haline gelmiştir.    

CHECK-İN İŞLEMLERİ

Pegasus için online check – in işlemleri uçuşa 72 saat kala başlamakta ve 40 dakika kala sona ermektedir. Online check – in sırasında ayrıca koltuk seçimi mümkün olup(en geç uçuşa 24 saat kala) ve ek bagaj talebi yapılabilir (uçuşa 4 saat kalana kadar). 

BAGAJ VE ÜCRETLENİRME

Her yolcu 8 kilograma ve 55x40x20 cm boyutlarına kadar el bagajı hakkına sahiptir. 

KOLTUK SEÇİMİ

Pegasus Hava Yollarında opsiyonlu rezervasyonlar için koltuk seçimine izin verilmiyor. Koltuk seçimi sadece bilet satın alma esnasında veya bilet satın alındıktan sonra yapılıyor. Pegasus  

YEMEK 

Uçuşa 24 saat kalana kadar bir yiyecek siparişi verilmesi mümkündür ve bu yiyecek bilet fiyatına dahil değildir. Menüler arasında çocuk menüsü, meyveli ve çikolatalı fondü, sıcak veya soğuk kahvaltı, tavuk şnitzel, mantarlı ravioli, kızarmış tavuk but, somon salatası, kek, suşi, meyve kahvaltısı, mozarella ve domates salatası, köfte, biftek ve deniz ürünleri bulunmaktadır.