Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bileti

Sabiha Gökçen Havalimanı Rehberi

İstanbul Anadolu yakasında hizmet vermektedir.İsmini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin İlk kadın pilotu Sabiha GÖKÇEN’den alan bu hav limanı şubat 1998 de yapıma başlanmış ocak 2001 de ise açılışını yapmıştır. Yıllık 25 milyon yolcu kapasiteli terminal binası 200 bin metrekare alana sahiptir.

Ulaşım

Havalimanından şehir içine ulaşımda birçok seçenek vardır. Bunların başında Havaş ve Havataş gelir. Taksiler halk otobüsleri servisler bir başka seçenek içinde yer alır.

Havaş-Havataş ; Taksim-Kadıköy-Yenisahra kalkışlı olan ücretli servisler sabah 06.00 dan gece 01.00'e kadar yarım saatte bir olacak şekilde seferlerini gerçekleştirir.

Belediye otobüsleri ; İstanbul kartınızla şehrin iki yakasından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen’den geçen araçlar şunlardır ; E3 İle Levent, E9 ile Bostancı, E10 ve E11 İle Kadıköy,16S ile Uzunçayır, KM33 İle Pendik,130H ile Deniz Harp Okulu’na geçebilirsiniz.

Metro ; şuan için metro ile direk geçiş yoktur fakat yakın zamanda açılması planlanan Tavşantepe-Sabiha Gökçen metro hattı ulaşımı çok rahatlatacaktır.

Taksi ; toplu taşıma dışında kullanabileceğiniz bir seçenek olan taksi ile her saate ulaşım sağlanır.

İstabul Şehir Rehberi        

Türkiye ile kalmayıp dünya üzerinde de çok eski bir yere sahip olan İstanbul eşi benzeri olmayan güzellikleri ile herkesi kendine aşık ettiren bir çekiciliğe sahiptir. Geçmişte birçok farklı adla anılmış olsa da İstanbul olarak günümüze kadar gelmiştir. Çok büyük bir nüfusa  sahip olan şehri her köşesi cennet bahçesini andıran güzellikleri ile tanışmak bir uçak kadar uzaklıkta. Hemen uçak biletinizi alarak cennet bahçesinde gezintiye çıkabilirsiniz.      

Gezilecek Yerler

İstanbul Anadolu yakasında bulunan hava limanından Anadolu yakasının birçok güzel yerine ziyaret edebilirsiniz. Adalardan, Kız Kulesine, Beylerbeyi Sarayın’dan, Kuzguncuk ve Moda  Sahiline,Anadolu Hisarından, Kanlıca'ya birçok gezilecek yer vardır.

Yeme-İçme

Hemen hemen her yöreye ait yemekleri bulabileceğiniz bir konumda olduğunuzdan gönül rahatlığıyla gezinize devam edebilirsiniz. Üsküdar’da Kız Kulesi manzarası eşliğinde çay simit yaparak yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz.

Konaklama

Uçaktan iner inmez birçok lüks otelle karşılaşacağınız Sabiha Gökçen Hava Limanı ve çevresinde çok fazla sayıda konaklama yerleri otelleri mevcuttur. Bütçenize uygun fiyatlarda pansiyon otel bulmakta zorlanmayacaksınız.

Alışveriş

Hava limanına çok yakın olan Viaport adında bir alışveriş merkezi vardır. Çok büyük bir Avm olan Viaport'un ayrıca büyük bir lunaparkı vardır. Anadolu yakasında yeni ve eski birçok Avm bulunur. Ayrıca birçok ilçesinden de tarihi ve kültürel eşyalar alabileceğiniz yerler mevcuttur.

Sabiha Gökçen Havalimanı