Samsun Havalimanı Uçak Bileti

Samsun Havalimanı Rehberi

Çarşamba ilçesinde yer alan sivil kategorideki havalimanıdır.15 Aralık 1998'de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz tarafından resmi açılışı yapılmıştır. Şehir merkezine 19 km uzaklıkta olan havalimanı iç ve dış hatlara açıktır. 

Ulaşım 

Havalimanından kent merkezine ulaşımı  servis, taksi, otobüs ve araç kiralamayla gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun Şehir Rehberi

Samsun MÖ 750-760 yılları arasında Miletoslular (Millet) tarafından Amisos adı ile kurulmuş küçük bir yerleşim merkezidir. Pers, Makedonya, Pontus, Roma, Bizans, Danişment, Selçuklu ve Osmanlı gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Karadeniz bölgesinin en gelişmiş şehri olan Samsun’da ulaşım, eğitim, sağlık ve ticaret ağı da büyük bir gelişim sağlamıştır.Samsun doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra deniz, kara, hava, demir yolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir. Samsun Uçak biletinizi alarak muhteşem bir şehir turu yapabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Şehrin en önemli simgesi olarak gösterilen Samsun Atatürk Anıtı,şehrin ilk yerleşim merkezi olan Amisos Tepesi,yapımı 3 yıl süren Bandırma Vapur Müzesi,savaşçı kadınların yaşadığı yer olarak bilinen Amazon Köyü,Tekkeköy Mağaraları,Akdağ Kayak Merkezi,Gazi Müzesi,Yakakent,Samsun Kalesi,Ladik Yaylası,Aktaş Yaylası,Kabaceviz Şelalesi görülmesi gereken başlıca yerlerdir. Mustafa Kemal Atatürk için de çok önemli bir kent olan Samsun'a uçak bileti alarak ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeme -İçme

Bafra Pidesi,Keşkek,Kıymalı Karadeniz Pidesi, Terme Pidesi,Kağıtta Hamsi, Haşhaşlı Çörek, Mantarlı Pilav, Yazı Pancarı Yemeği, Baklalı Yaprak Dolması, Haluçka, Kaz Asması, Oymaağaç Kebabı, Ispanak Çorbası, Böbrek Kavurma, Peynirli ve Cevizli Mantı, Kıvratma, Tirit, Mısır Çorbası, Özel Samsun Pidesi, Katık Böreği ve Lokul ve balık çeşitleri ile çok zengin mutfak kültürü bulunan Samsun'u uçak bileti alarak keşfe çıkabilirsiniz.

Konaklama

Samsun’da çok sayıda otel,pansiyon ve apart bulunmaktadır. Ayrıca kent merkezinde çeşitli kamu kuruluşlarına ait misafirhaneler de bulunuyor 

Alışveriş

Tarihi Bedesten Çarşısında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz gibi alışveriş merkezleri ve tarihi çarşılar da bu konuda size yardımcı olacaktır.

Samsun Havalimanı