Sivas Havalimanı Uçak Bileti

Sivas Havalimanı Rehberi

Başlangıçta 1957 yılında askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 1990 yılında DHMİ tarafından yaptırılan 2217 m²'lik terminal binasıyla birlikte sivil hava trafiğinde de hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 22 km’dir. 

Ulaşım 

Ulaşım toplu taşıma araçları,Havaş,taksiler ve özel araç kiralamalar ile sağlanmaktadır.

Sivas Şehir Rehberi

Sivas,Kurtuluş Savaşının  temellerinin atıldığı, Selçuklu döneminden kalma  önemli eserleriyle süslü, yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir kentimizdir. Eski çağlarda Yunanca ‘ saygıdeğer,yüce ‘ anlamına gelen Sebastia adı ile bilinen şehir ilk çağlarda Talavra, Megalapolis, Karana ve Diyapolis gibi isimlerle adlandırılmıştır. Sivas'ın toplamda 16 ilçesi bulunmaktadır ve bu ilçelerin bazıları İç Anadolu Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer almaktadır. Bundan dolayı ilçeleri,kültür zenginliği, iklim farklılığı bulunan ve sahip olduğu değerleri ile önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Geçmişte bir çok medeniyete de ev sahipliği yapmış olan bu değerli şehrimize uçak biletinizi alarak keşfe çıkabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası,dünyanın en büyük kanyonlarından biri sayılan Karanlık Kanyon, Anadolu'nun en yüksek taç kapısına sahip olarak bilinen Çifte Minareli Medrese,Gök Medrese, Buruciye Medresesi,Mavi Medrese,Atatürk Kongre Ve Etnografya Müzesi,Sivas Kalesi,Kangal Balıklı Kaplıca,Taşhan,Eğri Köprü,Gürün Gökpınar Gölü,Zara Tödürge Gölü,Hafik Gölü şehre geldiğinizde ilk görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Sivas uçak biletinizi alarak bu yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Yeme -İçme

Pancarlı çorba,ebegümeci,madımak, evelik,gelin parmağı,ısırgan,Sivas köftesi,hingel,Divriği Pilavı,Kelle Tatlısı,Sivas Kebabı,katmer,Sübüra Sivas'ın ünlü yemekleri arasında yer almaktadır. Tarihi ve doğal yapısının yanı sıra zengin ve kendine has mutfağı ile keşfe değer bir şehir olan Sivas'a uçak biletinizi alıp keşfe çıkabilirsiniz.

Konaklama

Konaklama konusunda müşterilerine pek çok olanak sunan Sivas’ta her bütçeye uygun oteller ve  pansiyonlar size bu  konuda yardımcı olacaktır.

Alışveriş

Alışveriş   Bankalar Caddesi ve Belediye Çarşısındaki dükkanlar,Hanımeli Çarşısı,Kapalı Çarşı Alışveriş Merkezi,İnönü Bulvarı Alıveriş Merkezleri size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Sivas Havalimanı