Tekirdağ Havalimanı Uçak Bileti

Tekirdağ Havalimanı Rehberi

1998 yılında hizmete giren hava limanında sivil ve askeri uçuşlar gerçekleşmektedir.Çorlu’da bulunan hava limanının ilçeye uzaklığı 15 km’dir        

Ulaşım

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için otobüsler bulunmaktadır. Bunun yanında 7/24 çalışan taksiler ve araç kiralama yöntemi ile de ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.    

Tekirdağ Şehir Rehberi

Bereketli toprakları, gelişmiş sanayisi ve bulunduğu coğrafi konumuyla geçmişte bir çok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Tekirdağ'ın yaklaşık 6.000 yıllık geçmişi vardır. Persler,Makedonlar, Traklar,Bizanslar ve Roma imparatorluğunun egemenliğinin hüküm sürdüğü topraklar daha önce Rhaedestus ,Rodosto , Rodosçuk Tekfur Dağı gibi isimlerle anılmış Tekirdağ olarak günümüze kadar gelmiştir.Marmara Bölgesinin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Tekirdağ, sahili, tarihi ve doğal güzellikleri, turistik faaliyetleri, misafirperverliği ile turistlerin uğrak mekanlarından biri olma özelliği taşımaktadır. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği şehre uçak bileti alarak kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.    

Gezilecek Yerler

Vatan Şairi olarak bilinen  Tekirdağ doğumlu Namık Kemal’in eşyalarının sergilendiği Namık Kemal Evi,şehrin tarihini kısaca anlatan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi,Hükümet Konağının önünde yer alan Namık Kemal Heykeli,fetih sırasında ölen askerler için inşa edilen Şehitler Abidesi,sörf sporunun uygun adreslerinden biri olan Şarkköy Sahili,Macarların kurtuluş kahramanı olan II.Rakoczi French’in eşyalarının sergilendiği Rakoczi Müzesi,Rüstem Paşa Cami,Uçmakdere Köyü,Hora Feneri,Çorlu Kalesi,Kastro Plajı,Eriklice Köyü,Süleymaniye Cami,Atatürk Ormanı,Muratlı Göçmen Evi,Kutman Şarap Müzesi,Gazi Ömer Bey Rütbesi şehre geldiğinizde uğrayabileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.   

Yeme-İçme

İçine irmik konularak yapılan Tekirdağ Köftesi,hamur ve süt ile yapılan Çeneçarpan Çorbası,yufka ve tavuk etiyle hazırlanan Damat Paçası, Sini Mantısı, Zennik, Cizleme,Gülbarak Böreği,Papaz Mancası, Şaraşura,Yoğurtlu Borani,Hayrabolu Tatlısı,Akıtma,Höşmerim,Burma Sucuk,Peynir Tatlısı,Hardaliye,Kandilli Mantı bu özel yemekler arasında yer almaktadır. Ulaşım açısından da kolay ulaşabileceğiniz bir şehir olan Tekirdağ'a uçak bileti alarak gönül rahatlığıyla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konaklama

Şehir merkezinde yer alan oteller pansiyonlar apartlar size bu konuda yardımcı olacaktır . Her bütçeye  uygun konaklama hizmetleri sunmaktadır. 

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanların yanı sıra alışveriş merkezleri size bu konuda yardımcı olacaktır. 

Tekirdağ Havalimanı