Van Havalimanı Uçak Bileti

Van Havalimanı Rehberi

1943'de hizmete girmiştir. Yolcuların kullanımına açık 1660 m² alan ile 140 araçlık otoparka sahiptir. 2011'de uluslararası ulaşıma açılmıştır. 2012 yılında, Türkiye'de ilk uyduyla iniş sistemi bu havalimanında kurulmuştur.Şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dış uçuşlara kapalı olan havalimanından sadece yurt içi uçuşlar gerçekleşmektedir.

Ulaşım 

Toplu taşıma araçları,servisler,taksiler ve özel araç kiralama ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca havalimanında 900 ilerde minibüsler de merkeze geçiş sağlamaktadır.

Van Şehir Rehberi   

Van şehrine ilk yerleşim Orta Asya'dan göç eden Hurriler olmakla beraber şehrin 4000 yıl öncesine kadar uzanan bir geçmişi vardır. Topraklarında birçok medeniyeti barındırmış ev sahipliği yapmıştır.  Bu sayede köklü bir tarihe sahip olan Van; kültürü,geçmişi, doğal güzellikleri ve eşi benzeri olmayan mutfağıyla mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesine girmiştir. Van uçak biletinizi alıp doya doya gezebileceğiniz bir tura hazırlıklı olun.

Gezilecek Yerler

Van Kalesi, Akdamar Adası, Van Kedi Evi,Van Müzesi ,Kalesi,Hoşap Kalesi,Erciş Doğancı Kaplıcası, Çatak Şeyh Cürüh Kaplıcası, Başkale Kelegom Kaplıcası,Van Peri Bacaları,Dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü,,Hüsrev Paşa Cami gezilecek yerler arasında yer alır. Doğu Ekspresine alternatif olan Van Gölü Ekspreste turistlerin çok kullandığı bir ulaşımdır. Van uçak bileti alarak gezintinize başlayabilirsiniz.

Yeme -İçme

Van Kahvaltısını Van Gölü manzarası eşliğinde yapabilirsiniz. Bunun yanında Ciğer Köftesi,Tandır Balığı,Otlu Peyniri,Ayran Aşı,Kurut Köftesi,Uşgun Ekşilisi,Çırış Piavı,Çırış Mıhlası,Kürt Köftesi,Baronisi,Erik Kızartması,Kaşık Tatlısı, Tandırda Van Balığı Van'ın en meşhur yemekleri arasında yer almaktadır.

Konaklama

Şehir merkezinde ve Van Gölü çevresinde birçok konforlu otel bulunmakla beraber bütçenize uygun apart oteller yarım ve tam pansiyonlar konaklamada size yardımcı olacaktır.

Alışveriş

Cumhuriyet Caddesi Ve Maraş Caddesinde alışveriş yapabileceğiniz birçok dükkan vardır. Ayrıca şehrin en büyük alışveriş merkezi olan Van Alışveriş Merkezinde de de istediğinizi bulabilirsiniz. Otlu peyniri,kilimi,çatak balı, cevizi,Van'a özgü el sanatı olan Savatı da buralarda bulabilirsiniz.

Van Havalimanı